İlanlar

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

28.5.2020
380 kez Okunmuştur.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yeşil alan, park, bahçe ve mesire alanına kavuşması ve doğal yaşam alanlarının genişlemesi amacıyla birçok çalışma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Doğal güzelliğiyle dikkat çeken Savruk Şelaleleri ile ilgili de yaklaşık beş yıl önce sosyal medya, mail ve telefon aracılığıyla vatandaşımızın şikayetleri değerlendirerek, bu alanda iyileştirme çalışmaları yapılmış ve vatandaşlarımızın hizmetten daha güzel faydalanmalarına olanak sağlanmıştır. 

Mülkiyeti Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait olan bu alanda, temizlik ve akabinde ziyaretçilerin hizmetine kullanımı için merdiven, lavabo, mescit, bank, masa temini ve çevre düzenleme çalışmaları yapılmıştır.  

Bahse konu alan 2013 yılında çıkan 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile belirlenen idari sınır çalışmasında Dulkadiroğlu İlçesi sınırları dışında bırakılmıştır. Alanın işletme, kiralama, kiraya verme tasarrufu Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne aittir.

Ancak son zamanlarda vatandaşlarımız kendi sosyal medya hesaplarından Savruk Şelalesi’nin Dulkadiroğlu Belediyesi’nin elinden alınıp, Onikişubat Belediyesi’ne verildiğini ve Onikişubat Belediyesince kiraya verildiği yönündeki çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu alan Orman Bölge Müdürlüğü himayelerinde bulunmakta olup, bu alanın kiralama işlemi özel bir firmaya sadece işletme hakkı Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünce açık ihale yolu ile kiraya verilmiştir.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak hizmet odaklı bir anlayışla İlçemizin her noktasına dün olduğu gibi bugünde Belediyecilik hizmetlerimizi en iyi ve en verimli bir şekilde yapmaya devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak bu çalışmaları bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Savruk Şelaleleri’nin tüm sorumluluğu Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne aittir. Bu alanın kiralama işlemleri  Dulkadiroğlu Belediyesi ve diğer Belediyelerin yetkisinde bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  • Etiketler :
  • -
Eklenme Tarihi : 5/28/2020
Güncelleme Tarihi : 5/28/2020