GÜNCEL

TÜRKİYE`NİN GELECEĞİ, EĞİTİM VE ÖĞRETİMDEDİR

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, eğitim ve öğretim ışığının Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacağını ifade ederek, "Geleceğimiz eğitim ve öğretimde başarı elde edecek çocuklarımızın ellerinde" dedi.

Yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle makamında Şehit Mıllış Nuri İlkokulu öğrencilerini kabul eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek eğitim öğretimin öneminden bahsetti.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak eğitim öğretim konusunda hassasiyet gösterdiklerini anlatan Başkan Okay, Türkiye'nin aydınlık geleceğinin eğitim öğretimle nakış nakış işlendiğini vurguladı. Bu hususta öğretmen ve eğitim yetkililerinin olduğu kadar, ailelerinde çok büyük sorumluğunun olduğunu kaydeden Başkan Okay, hem okulda hem de evde gerekli hassasiyetin gösterilerek eğitimin kusursuz olması gerektiğini anlattı.

Bu vesileyle öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını bir kez daha kutlayan Başkan Okay, "Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın eğitim ve öğretim hayatlarının başarılı bir şekilde geçmesini temenni ediyorum. Bu noktada çaba harcayan değerli öğretmen ve eğitim görevlilerine de gösterdikleri bu çabadan ötürü ayrıca teşekkür ediyorum."

Başkan Okay, konuşmasının ardından kendisini makamında ziyaret eden ilkokul öğrencileri Metehan Şişman ve İrem Gürpınar'a çeşitli hediyeler verdi. Öğrenciler de Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından okullarına yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Okay'a çiçek takdim etti.

Ziyarette Şehit Mıllış Nuri İlkokulu Müdürü Mehmet Ateş, Öğretmen Cihan Maraşlı ve velilerde hazır bulundu.

Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr