GÜNCEL

TURİZMİN YENİ GÖZDESİ DEMİRCİLER ÇARŞISI

Kurban Bayramı vesilesiyle Demirciler Çarşısı esnafını ve alışveriş yapan vatandaşları ziyaret eden Belediye Başkanı Necati Okay, “Restorasyon çalışmalarıyla küllerinden yeniden doğan Demirciler Çarşımız turizmin gözbebeği oldu” dedi.

Çarşı esnafı ve vatandaşlarla bayramlaşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, esnafın restorasyon çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çarşının çok özel bir çehreye sahip olduğunu aktaran Başkan Okay, zamanla daha da önem kazanacak olan Demirciler Çarşısının turizmin göz bebeği haline geleceğini aktardı.
Başkan Okay, esnaf ve vatandaş ziyaretinden sonra yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İlçemizin tarihi ve kültürel değeri en yüksek olan önemli alışveriş noktalarından olan Demirciler Çarşısının yeniden ayağa kaldırılması bizleri son derece memnun etti. Büyükşehir Belediyemizin burada yaptığı restorasyon çalışması buradaki esnafımız ve ilçemizin turizm potansiyelini artırması adına çok iyi oldu. Bu önemi de göz önünde bulundurarak bizler de burada özel çalışmalar yapıyoruz. Bu bölgeyi turizme kazandırma adına müzeler inşa ediyor, tarihi konakları gün yüzüne çıkarıyoruz. Esnafımızın Kurban Bayramı olması vesilesiyle de hareketli geçirdiği bu günlerde bizler de onları ziyaret ettik. Satışlardan gayet memnunlar. Kurban Bayramı olmasına ekonomik hareketliliği de beraberinde getirdi. Bu da hem esnafımızı sevindirdi hem de bizleri mutlu etti. Ben onlara hayırlı ve bereketli alışverişler diliyorum.”

Projeler Slayt
444 9 812
info@dulkadiroglu.bel.tr