GÜNCEL

SORUNLAR BU MASADA ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin kaliteli ve hızlı hizmeti amaçlayarak her türlü teknolojik uygulamayla donattığı Çözüm Masası, çalışmalarını en verimli şekilde devam ettiriyor.

Sosyal ve kültürel belediyecilikte fark yaratan Dulkadiroğlu Belediyesi, her türlü hizmette vites yükselterek çalışmalarını sürdürüyor. Halka hizmeti esas alan anlayışını tüm projelerine yansıtan Dulkadiroğlu Belediyesi, vatandaşın arz ve taleplerini ise en sağlıklı ve sistemli şekilde sonuçlandırıyor.
Dulkadiroğlu Belediyesi'nin kurulduğu ilk günden bu yana hizmet veren çözüm masası, yeni teknolojik özellikleriyle vatandaşa hizmeti hem kolaylaştırdı hem de verimliliğini artırdı.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, hizmet üretiminde ve üretilen bu hizmetlerin vatandaşın takip etmesi anlamında çözüm masanın çok önemli olduğunu kaydetti. Dulkadiroğlu Belediyesi hizmet binasının hemen girişinde vatandaşı karşılayan çözüm masası biriminin iki uzman personelden oluştuğunu ifade eden Başkan Okay, hizmet kayıt ve takip sisteminin ise online olarak yapıldığını belirtti.


Arz ve talepte bulunan vatandaşlara takip numarası verdiklerini kaydeden Başkan Okay, bu takip numarasıyla Dulkadiroğlu Belediyesi'nin resmi internet sitesinden vatandaşların hizmet sonuçlarını rahatlıkla öğrendiğini kaydetti. Aynı zamanda tüm dilekçelerin çözüm masası aracılığıyla hızlı ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırıldığını dile getiren Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Halka hizmet hakka hizmettir' düşüncesiyle vatandaşa hizmeti kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu kapsamda birimler arası yazışmaları kolaylaştıran ve vatandaşı doğrudan sonuca götürecek bir sistemi şuanda aktif olarak kullanıyoruz. Çözüm masası birimimizin kontrolünde olan bu sistemle vatandaşımız tüm belediyeyi dolaşmadan oturduğu yerden arzu ettiği hizmete ulaşmaktadır. Uzman personelimiz vatandaşlarımızın taleplerini kaydederek takibini yapmakta ve sonucunu yine sistem üzerinden vatandaşa bildirmektedir. Bir vatandaşımız hizmet talebinde bulunduktan sonra tekrardan belediyeye gelmeden online olarak talebini bilgisayardan takip edebilir. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bu hizmetimizi daha da geliştirerek vatandaşımıza hizmet etmeye devam edeceğiz."

Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr