GÜNCEL

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDE 27 GÜNDE 6 BİN TON ASFALT DÖKTÜK

Bu yıl 1 Milyon metrekare asfalt dökmeyi hedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, bu kapsamda Küçük Sanayi Sitesi'ndeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Okay, "27 günde 6 binton asfalt dökerek yama çalışması yaptık " dedi.

Bu yaz döneminde her konuda olduğu gibi asfalt dökümünde de rekorlara imza atmayı hedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, 1 Milyon metrekare asfalt dökerek bölgesinin tüm cadde ve sokaklarını baştan aşağıya yenilemeye başladı.

Bir çok bölgede asfalt çalışmalarını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, sonhaftalarda çalışmalarını Küçük Sanayi Sitesi'nde yoğunlaştırarak bu alanlarınasfalt sorununu biran önce çözmeyi hedefliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve Belediye Meclis Üyeleriyle Küçük Sanayi Sitesinde toplantı gerçekleştiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, sanayinin tüm sorunlarının çözümü için düzenlenen toplantı öncesinde Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile birlikte asfalt çalışmalarını inceledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, esnafın Dulkadiroğlu Belediyesi'nin çalışmalarını takdirle karşıladığını ifade ederek,"Esnafımız için çok büyük sorun olan çöp ve yol sorununu Necati başkanımız büyük bir özveriyle gidermiş. Esnaf kardeşlerimizin memnuniyeti de bizleri sonderece sevindirdi" dedi.

Dulkadiroğlu Belediyesi sınırları içerisinde bulunanher bölgeye eşit hizmet sözü veren Başkan Oka, bu sözünü yerine getirmek içinde bir çok noktada aynı anda çalışma yaparak bu konudaki hassasiyetini bir kezdaha ortaya koydu.

Küçük Sanayi Sitesi esnafına daha önce yaptığı ziyarette yaz döneminde asfalt sorununu tamamen çözüme kavuşturacağı konusunda söz veren Başkan Okay, busözünü yerine getirdiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Daha önce de Küçük Sanayi Sitemizi gezdik. Hem esnafımıza hem dekooperatif üyelerine söz verdik. Bu sözlerimin de arkasında olduğumu belirtmek istiyorum. Bu yıl asfalt çalışmaları konusunda kendimize büyük bir hedefkoyduk. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şehirekonomisi ve istihdamına büyük katkı sağlayan Küçük Sanayi Sitemizin de asfaltsorununu bu kapsamda tamamen çözüme kavuşturacağız. Kendi asfalt plentimizde   ürettiğimiz asfaltısanayimizin sokaklarıyla buluşturuyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün bir ekibiburada bu sorunu tamamen çözmek büyük çaba harcıyor. Bu sorunumuzu tamamençözüme kavuşturduktan sonra sanayi sitemizin diğer sorununu da hızlaçözeceğiz."

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr