GÜNCEL

KAHRAMANMARAŞ`IN MUTFAK KÜLTÜRÜ BU MÜZEDE

KanalD ekranlarında yayınlanan Sahrap’la Anadolu Lezzetleri programın geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümü Kahramanmaraş Mutfak Müzesi’nde gerçekleştirildi. Program sunucusu Sahrap Soysal, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Kahramanmaraş’a kazandırdığı Mutfak Müzesi’nin şehrin mutfak kültürün hafızası olduğunu söyledi.

Anadolu’nun kadim şehirlerini tanıtmak ve lezzetlerini ön plana çıkarmak amacıyla Sahrap Soysal tarafından hazırlanan ve sunulan Sahrap’la Anadolu Lezzetleri programının geçtiğimiz haftaki bölümü Kahramanmaraş’tan yayınlandı. Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Mutfak Müzesi’nde çekilen bu özel bölümde Kahramanmaraş’ın özel lezzetleri tanıtıldı. Sahrap Soysal’ın Mutfak Müzesi’nin uygulama bölümünde hazırladığı Kahramanmaraş yemekleri Türkiye’ye tanıtıldı. Başta Sömelek Köfte, Patlıcan Ekşilisi, Eliböğründe ve Havuş Ekşilemesi’nin hazırlandığı programda, Kahramanmaraş’ın tüm lezzetlerinden bahsedildi.
DONDURMA ŞOV İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü lezzeti olan dondurmada programda konu edildi. Kahramanmaraş’ın önde gelen dondurma firmasının hazırladığı dondurma şov izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Program sunucusu Sahrap Soysal dondurma kütüğünün baltayla kesildiği sahnede büyük şaşkınlık yaşadı. Dondurma sandviçini tadan program sunucusu Soysal, damak tadı olarak Kahramanmaraş’ın çok yaratıcı olduğunu söyledi.
KAHRAMANMARAŞ’IN LEZZETLERİ ÇOK GÜZEL
Şehrin damak tadına sunduğu her lezzete hayran kaldığını dile getiren program sunucusu Sahrap Soysal, program boyunca bu güzel lezzetleri anlatarak şunları söyledi: “Kahramanmaraş’ın lezzetlerini Dulkadiroğlu Belediyesi’nin restore ederek turizme kazandırdığı Mutfak Müzesi’nde tanıdık. Benim de çok sevdiğim şahane Kahramanmaraş yemeklerini bu güzel mekanda hazırladık.  Sömelek Köfte, Patlıcanlı Ekşili Çorba, Eliböğründe ve Havuç Ekşilemesi bu güzel mekanda yaptık. Bunun dışında Kahramanmaraş’ın bir çok lezzetini de yine bu programda izleyicilerimizle buluşturduk. Anadolu lezzetlerini anlattığımız bu güzel programda uğradığımız en güzel duraklardan biri de şüphesiz ki Kahramanmaraş’tır. Ben izleyicilerimizin ve takipçilerimizin mutlaka bu güzel şehre uğramasını tavsiye ediyorum.”

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr