GÜNCEL

GELENEKSEL BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞUYORUZ

Dulkadiroğlu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda bölge halkını bayram kahvaltısı sofrası etrafında bir araya getiriyor. Başkan Okay, bu anlamlı ve güzel organizasyona tüm Kahramanmaraş halkını davet ederek birlikve beraberlik çağrısında bulundu.

Dulkadiroğlu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe sakinlerini bayram kahvaltısında bir kez daha bir araya getirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıl yoğunbir katılımla gerçekleştirilen bayram kahvaltısı, bu yıl da Bağlarbaşı mahallesi Yeşil Cami avlusunda gerçekleştirilecek.

Bayram namazı sonrasında gerçekleştirilecek bayramlaşmanın ardından, bölgehalkıyla kahvaltı sofrasında buluşacaklarını ifade eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, milli ve diniduyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumdamillet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Tüm Milletçe ortakmutluluğumuz ve sevincimizin en üst noktalara çıktığı, dargınların barıştığı,sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin yaşandığı RamazanBayramı'nın ilk gününde değerli halkımızla birlikte olmayı arzuladık.Geleneksel hale getirdiğimiz bayram kahvaltımızın amacı birlik veberaberliğimizin sağlanması, muhabbetlerimizin gelişmesi ve halkımızla iç içeolmaktır. Yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı RamazanBayramında, halkımızın birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmesi için bugibi organizasyonların önemli olduğuna inanıyorum.  Bu vesileyle bayramın ilk günündehemşerilerimizle kahvaltı programımızda buluşmak dileğiyle, organizasyonumuzatüm halkımızın davetli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, şimdidentüm hemşerilerimin ve tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını en kalbiduygularımla kutluyorum."

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr