GÜNCEL

DULKADİROĞLU`NDAN BİR ŞEHİT ANITI DAHA

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda şehit düşen Ahmet Çiftaslan'ın adı, Dulkadiroğlu Belediye Meclisi'nde alınan kararla Bayazıtlı Mahallesi'nde yeni yapılan bir parka verilmişti. Şehidin adını yaşatacak olan parka bir de anıt yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, şehide verdiği değeri bir kez daha ortaya koydu.

Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit düşen evlatlarının adını yaşatmak amacıyla çalışmalar başlatan Dulkadiroğlu Belediyesi, Şehit Ahmet Çiftaslan parkını tamamlayarak içerisine bir de anıt inşa etti. Geçtiğimiz ay Tevfik Kadıoğlu Bulvarı üzerinde bulunan Bağlarbaşı Mahallesi Şehit Piyade Er Ali Dalkara parkını yenileyen Dulkadiroğlu Belediyesi, park içerisinde şehit anısına bir  de anıt inşa etmişti. Bu çalışmasını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, Bayazıtlı Mahallesi'nde inşa ettiği parka Sur şehidi Ahmet Çiftaslan'ın adını verdi. Burada da şehit adına bir anıt inşa eden Dulkadiroğlu Belediyesi, şehide ve şehitlerin emaneti olan yakınlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini bildirdi.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, vatanın birliğini ve dirliğini tesis etmek için canını düşünmeden feda eden şehitleri rahmetle andıklarını ifade etti. Bu aziz kahramanların adını yaşatmak adına park ve bahçelere isim çalışması yaptıklarını kaydeden Başkan Okay, şehit Ahmet Çiftaslan'ın adını Bayazıtlı Mahallesi'nde yeni tamamladıkları parka verdiklerini kaydetti. Burada şehit adına bir de anıt inşa ettiklerini hatırlatan Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd'i, Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi, Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın, Gömelim gel seni târîhe desem, sığmazsın, Herc-ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb, Seni ancak ebediyyetler eder istîâb, Bu taşındır diyerek Kâ'be'yi diksem başına, Rûhumun vahyini duysam da geçirsem taşına, Sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ namıyle, Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle, Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan, Yedi kandilli Süreyyâ'yı uzatsam oradan, Sen bu âvîzenin altında, bürünmüş kanına, Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem, Gündüzün fecr ile âvîzeni lebriz etsem, Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana, Yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana' diyen Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy en anlamlı sözlerle şehitlik makamını tarif etmektedir. Şüphesiz bizler de şehitlerimiz için ne yapsak az gelir. Onların aziz hatıralarını yaşatacak parklar ve anıtlarla bir nebze de olsa üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bu konuda yaptığımız çalışmalara yenilerini ekleyerek aziz şehitlerimizin ruhunu şad edeceğiz" diyerek sözlerine son verdi.

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr