GÜNCEL

DULKADİROĞLU`NDAN ALMANYA`DAKİ SERGİYE DESTEK

Almanya`da düzenlenen ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi`nin de katıldığı Uluslararası Özgün Karma Sergi`ye Dulkadiroğlu Belediyesi`de destek oldu.

Türkiye`nin çeşitli üniversitelerinden yüze yakın sanatçı akademisyenin katıldığı Uluslararası Özgün Karma Sergi`nin düzenleme kurul üyeliğini, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Cavit Polat, Mustafa Genç ve Mithat Karademir yaptı. Dulkadiroğlu Belediyesi`nin katkılarıyla gerçekleştirilen sergiye, Almanya-Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin`de katıldı.    
Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesinin sponsorluğunda gerçekleşen açılışa, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ve Alman sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
Serginin açılışında konuşan Öğretim Görevlisi Cavit Polat, Başkonsolosun katılımlarından dolayı gururlandıklarını ifade ederek, “Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza kültürel destek vermeye devam edeceğiz. Anadolu’nun sanatsal esintilerini bundan böyle Almanya’da yaşayan Türk kardeşlerimize çeşitli etkinlikler vasıtasıyla buluşturacağız. Dulkadiroğlu Belediyemize de bu güzel faaliyetimize yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkonsolos Hüseyin Emre Engin ise, etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, organizeyi yapan kişilere ve katılımcılara teşekkür etti.

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr