GÜNCEL

DULKADİROĞLU`NDA SINAV HEYECANI

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sürekli İşçi Kadrosuna alınması planlanan Dulkadiroğlu Belediye’si çalışanları, başvuruların ardından sözlü sınava tabi tutuldu.

Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınavı için başvurularını tamlayan Dulkadiroğlu Belediyesi çalışanları, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 127’nci Maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23. madde kapsamında, sürekli işçi kadrosuna geçiş için sınava tabi tutuldu. Başvuruları kabul edilen hak sahibi işçilerin sınav uygulaması ‘’Sözlü Sınav’’ olarak gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Necati Okay, taşeron kadrodan sürekli işçi kadrosuna geçiş için sınava tabi tutulan personellerine başarılar diledi. Ak Parti hükümetinin çalışanın hakkını koruduğunu aktaran Başkan Okay, taşeron düzenlemesinin de önemine değindi. Dulkadiroğlu Belediyesi’nde çalışan personelin sınav sonrasında sürekli işçi kadrosuna alınacağını dile getiren Başkan Okay, “Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada değerli çalışma arkadaşlarımızla birlikte bölgemize en iyi hizmeti sunmak için çalışacağız. Ben onlar adına yeni bir süreç olan bu hususta başarılar diliyorum” dedi.

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr