GÜNCEL

DULKADİROĞLU`NDA SAĞLIKSIZ EKMEK ÜRETİMİNE GEÇİT YOK

Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla fırın denetimlerini artırdı. Fırınlarda hijyen ve gramaj kontrolü yapan ekipler, vatandaşların ekmeklerini gönül rahatlığıyla tükete bilmesi için denetimlerini yoğun bir şekilde devam ettireceğini söyledi.

Gıda konusunda ortaya koyduğu hassasiyeti Ramazan ayında iki katına çıkaran Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırlarındaki fırınları denetleyerek hijyen ve gramaj kontrolü yaptı.

Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı.

Özellikle gıda konusunda büyük bir hassasiyet ortaya koyan Zabıta Ekipleri, vatandaşın sağlığıyla oynayan merdiven altı üretimlere karşı adeta savaş açtı. Yoğun denetim ve kontroller sonrasında sağlıksız üretim yapan iş yerleriyle ilgili yaptırımlar uygulayan Zabıta Ekipleri, ekmek üretimi yapan fırınları da denetleyerek sağlıksız üretime geçit vermeyeceğini bir kez daha gösterdi.

Ekipler, denetlemeler sonunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını bildirirken, vatandaşın gönül rahatlığıyla ramazan pidesi, küncülü ekmek ve tümekmek çeşitlerini gönül rahatlığıyla tükete bilmesi için çalışmaları yoğun bir şekilde sürdüreceklerini söyledi.

Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr