GÜNCEL

DULKADİROĞLU OSMANLI GELENEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltısı programını bu yılda sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, Doğukent Cami`nde kılınan bayram namazı sonrası vatandaşlarla 4. bayram kahvaltısı programını gerçekleştirdi.

Dulkadiroğlu Belediyesi`nin yeniden canlandırdığı ve geleneksel hale getirdiği bayram kahvaltısı programı bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Osmanlı döneminde uygulanan ve birlik ve beraberliğin simgelerinden olan bayram kahvaltılarını yeniden canlandıran Dulkadiroğlu Belediyesi, geleneği bozmayarak bu yılda kahvaltı sofrasını kurdu.
Doğukent Cami`nde gerçekleştirilen bayram kahvaltısı programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ?ve Parti Sözcüsü? Mahir Ünal, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, partililer, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, kahvaltı sonrasında bir konuşma yaparak bu anlamlı geleneği sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesine teşekkür etti. Ünal, birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasında tüm İslam aleminin Ramazan bayramını da kutladı.
Ünal`ın ardından konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, böyle anlamlı bir programda vatandaşlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Erkoç, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıktıklarını ifade ederek "Osmanlı geleceği olan bayram kahvaltısını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyemize ve sayın başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm islam aleminin Ramazan bayramını kutluyorum" dedi.
Erkoç`un ardından konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, tarihi ve kültürel değerlere her anlamda sahip çıktıklarının altını çizdi. Kahvaltı programında konuşan Başkan Okay, Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltılarının yeniden canlandırdıklarını ve her yıl düzenli olarak yaptıklarını aktardı.
Bu anlamda Kahramanmaraş`ta bir çok ilki gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Tarihi ve kültürel dokusuyla ön plana çıkan bir ilçeyiz. Bu yönümüzü en iyi şekilde değerlendirerek tarihi değerlerimizi yeniden canlandırıyoruz. Bu kapsamda unutulan ve kaybolan bir çok değerimizi yeniden canlandırmak için çalışıyoruz. Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltıları da unutulan değerlerimiz arasındaydı. Ancak göreve başladığımızda bu kültürel değerimizi yeniden çıkarmak için çalışma yaptık. Kahramanmaraş`ta ilk defa bayram kahvaltısı uygulamasını yeniden başlattık ve bundan sonraki süreçte de devam ettireceğimizi belirtmek istiyorum. Birliğimizin ve dirliğimizin güçlendiği bu güzel günlerde bir arada olmamıza bu güzel etkinlikler vesile oluyor. Tarihe her anlamda olağanüstü damga vurmuş olan Osmanlı İmparatorluğunun bir çok kadim değeri var. Biz bunlara sahip çıkmak için uğraş veriyoruz. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak tarihimize ve kültürümüze her alanda sahip çıkacağız. İlçemizi bu değerler üzerine inşa edeceğiz ve yeni nesillere de bunu en iyi şekilde aktaracağız. Ben bu güzel organizasyona katılan değerli misafirlerimize teşekkür ediyor ve mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum."
Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltısına katılan vatandaşlar da Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay`a bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr