GÜNCEL

Dulkadiroğlu Değişiyor Dulkadiroğlu Gelişiyor

Kahramanmaraş'ın metropol ilçesi Dulkadiroğlu Belediyesi,bünyesinde bulunan Trafik Eğitim merkezini yenileyerek Kahramanmaraşlıların hizmetine sundu. Yenileme çalışmalarının ardından alanda ilk eğitimi Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencileri aldı.

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi'nde değişim ve dönüşüm hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Bölgesini birçok büyük projeyle değiştiren vedönüştüren Dulkadiroğlu Belediyesi, bu büyük projelerine hız kesmeden devamediyor.

Özellikle eğitim konusuna hassasiyet gösteren Dulkadiroğlu Belediyesi, öğrencilerin faydalanacağı trafik eğitim merkezini modernize ederek yeniden hizmete açtı.

Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Dulkadiroğlu Belediyesi Trafik Eğitim Merkezi'nin ilk misafirleri de Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencileri oldu.

Yaklaşık 22 öğrencinin bulunduğu eğitim programına katılarak hizmeti yerindeinceleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, burada bir konuşma yaparakbu gibi hizmetlerin devam edeceğini vurguladı.

"Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor" sloganıyla ilçeyiyeniden inşa ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Necati Okay, bu değişim rüzgarının tüm hızıyla devam edeceğini söyledi.

Özellikle eğitim konusunda önemli projelere destek verdiklerini ve farklıprojelere imza attıklarını ifade eden Başkan Okay, mevcut olan Trafik Eğitim Merkezi'ni yenileyerek aktif bir şekilde Kahramanmaraşlıların hizmetine daha modern bir şekilde sunduklarını anlattı.

Başkan Okay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Trafik haftası münasebetiyle Trafik Eğitim Merkezi'mizi yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İlk olarak da Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencilerimizi buradaağırladık. Bu alanı İlimizde eğitim gören tüm öğrencilerimizin trafik eğitiminien iyi şekilde alabilmeleri için kullanacağız. Bununla ilgili gerekli altyapıyı burada sağladık. Kahramanmaraş'ımızın her bölgesinden öğrencilerimizburaya gelerek trafik eğitimi alacaklar. Trafik kazalarının genelinin kuralhatası ve bilinçsiz araç kullanımı olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yaşta alınacak eğitimin ne kadar önemli olduğunu fark ederiz. Bu nedenle merkezimizi aktif olarak öğrencilerimizin hizmetinde tutacağız. Merkezimizde uygulamalıeğitimler öğrencilerimizin ilgisini çekmektedir. Gerçek trafik ışıklarıyla veakülü araçlarla öğrenciler bizzat trafik deneyimi yaşayarak eğitim almaktalar.Yol işaretleri ve tabelalarda uygulamalı eğitimin başarı seviyesini artırıcıunsurlardandır. Trafik haftası etkinlikleri çerçevesinde bu hafta boyuncaalanımızı özellikle köy okullarından öğrencilerimiz kullanacaktır. Ben bualanın faydalı olacağına inanıyorum ve öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Trafik haftası nedeniyle Türkoğlu Jandarma Trafik Tim Komutanlığı'nın düzenlediği programa katılan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı NurselReyhanlıoğlu'da Başkan Okay'ın ardından bir konuşma yaptı.

Trafik eğitiminin önemine değinen Reyhanlıoğlu, bu konuda hassasiyet gösteren Dulkadiroğlu Belediyesine teşekkür ederek şunları söyledi: "Eğitim küçükyaşta başlar. Dulkadiroğlu Belediyesi de bunu göz önünde bulundurarak mevcutolan hizmetini yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Ölüm oranlarınabaktığımız zaman trafik canavarına çok fazla kurban verdiğimizi görürüz. Küçük yaşta alınan eğitimin bu sorunun önüne geçeceğine inanıyorum."

Bayanların trafikte daha hassas ve dikkatli olduğunu dile getiren Reyhanlıoğlu, "Bayanların trafik konusunda daha hassas olduklarına inanıyorum. Dahadikkatli ve duyarlılar. Kahramanmaraş'ta da hatırı sayılır düzeyde bayansürücümüz var" dedi.

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'de trafik canavarına'dur' demenin en önemli yolunun küçük yaşta verilen eğitim olduğunu anlattı. Debgici, bu konuda yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu kaydederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Her alanda eğitim şart diye düşünüyorum.Özellikle trafik alanına daha fazla eğilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Dulkadiroğlu Belediyemiz de bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak bu alanırestore etti. Bugün geleceğimizin teminatı olan bu yavrularımıza burada trafikeğitimi veriliyor. Trafikte saygı olduğu sürece hiç bir sıkıntı yaşanmaz. Trafikte kadın, erkek ayrımı olduğuna inanmıyorum. Trafik canavarına dur demekiçin önce trafik kurallarına uymalıyız. Bunun için de bu çocuklarımıza buradaen güzel trafik eğitimini vermemiz gerekiyor."

Programa; Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Güngör, Ak Parti Dulkadiroğluİlçe Teşkilatı, Dulkadiroğlu Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşkatıldı.


Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr