GÜNCEL

DULKADİROĞLU BELEDİYESİ FİBER HIZLI

DulkadiroğluBelediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü- Bilişim Koordinasyon Merkezi?nin geliştirdiği?e-hizmet? sistemiyle vatandaşa hizmette ?Fiber hıza? ulaşıyor.

Hayata geçirdiği projelerle vatandaşın takdirini toplayan DulkadiroğluBelediyesi, belediyecilik hizmetlerini bir adım daha öteye taşıyarak ?e-hizmet?sistemini devreye soktu. Fen İşleri Müdürlüğü- Bilişim Koordinasyon Merkezitarafından geliştirilen ve hayata geçirilen projeyle ekiplerin daha hızlıhareket etmesi ve vatandaşın anında hizmete kavuşması hedefliyor. Sistem, ilçesınırları içerisinde bulunan vatandaşın, cep telefonu ya da bilgisayarüzerinden sesli, görüntülü ya da yazılı olarak yaptığı şikayeti anında ilgilimerkeze iletiyor. Aynı hızda merkezin değerlendirmesinden geçen şikayet, sahaekiplerine iletilerek vatandaşın doğrudan hizmetle buluşmasını sağlıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü- Bilişim Koordinasyon Merkezi, yaptığı yazılı açıklamaylasistemi kamuoyuna tanıttı. dufim.dulkadiroglu.bel.tr internet adresindenvatandaşın şikayetini ulaştıra bileceğini ifade eden Fen İşleriMüdürlüğü-Bilişim Koordinasyon Merkezi, şu bilgileri verdi:

SİSTEM ADRESİ KENDİ TANIYOR
?Dulkadiroğlu Belediye sınırları içerisinde bulunan vatandaşlarımızın hizmetedaha kolay ulaşa bilmesi ve memnuniyetini artırmak adına bu sistemigeliştirdik. dufim.dulkadiroglu.bel.tr internet adresi üzerindenvatandaşlarımız şikâyetlerini bizlere ulaştıra biliyorlar. Sistem bölgeninneresinde olursanız olun akıllı telefonunuzla resim, video, ses kayıt, metinşekilde çekip anında sorunlarınızı en acil şekilde merkeze iletiyor. Kurulanlokasyon sistemi anında uydudan mahalle, sokak ve kapı numarasını otomatik alıp,çektiğiniz görüntünün altına otomatik işliyor. Siz adres bulmayla uğraşmadan merkezkonuya hemen müdahale edip ekip sorumlularını ve iş makinelerini bölgeye sevkediyor. Kurulan sistemde elektronik ekranlar doğrultusunda görevli kişininekranına düşüyor ve acil şekilde müdahale ediyor. Kişi belediyeye gelmedensorununu iletiyor bu sayede en hızlı şekilde hizmetle buluşmuş oluyor ve kendizamanından da tasarruf yapmış oluyor.?

TÜM İSTEKLER GÖREV HARİTASINA İŞLENİYOR
?Görev haritasıyla bütün gelen istekler haritaya işleniyor. Buradaki amaçharita üzerindeki sorunların yanı sıra mahallelerin analizini vermiş oluyor.İlçe için düşünülen bir diğer önemli hizmet ise kamera sistemi. E-hizmetsistemiyle entegre çalışacak olan bu sistemle de kar, sel ve afet gibi doğalfelaketlere anında müdahale hedefleniyor.?
7/24 SAAT AKTİF BİR SİSTEM OLUŞTURULDU
?Sistemimiz 7/24 saat esasına göre hizmet verecek. Yetkili makamlar sistemi ceptelefonlarından takip edebilecek ve onay verebilecek. Gelen talepler bu sayedeekiplere anında iletilmiş olacak. Sahadaki ekiplere ise aynı sistem üzerinden hizmet veriyor olacak. Ekipsorumlularının cep telefonu ?IP? sistemlerine otomatik mesajlarla bilgileriletilecek. Bu sayede ekiplerde şikayetten en kısa sürede bilgilenmiş olacak.?


Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr