GÜNCEL

DULKADİROĞLU ASFALT KAPLAMADA YENİ BİR REKORA İMZA ATTI

Bu yaz döneminde 1 Milyon metrekare asfalt kaplamayıchedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, yaklaşık 2 ayda 500 bin metre kare asfaltckaplayarak yeni bir rekora daha imza attı. Başkan Okay, her gün 3 ayrı noktadacasfalt kaplama yapıldığını ifade ederek bu yaz sonuna kadar 1 Milyon metrekarechedefine ulaşacaklarını belirtti.

Kuruluşunun 3. ayında asfalt plentini faaliyete geçirerek bölgesini karış karışasfaltla kaplayan Dulkadiroğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, çalışmalarınıtüm hızıyla sürdürüyor. Bu yaz döneminde 1 Milyon metrekare asfalt hedefleyenDulkadiroğlu Belediyesi, 2 ayda yaklaşık 500 bin metre kare asfalt kaplamasıgerçekleştirdi.

Asfalt çalışması yapılan mahalleleri gezerek ekipleri denetleyen DulkadiroğluBelediye Başkanı Necati Okay, bu yaz sonuna kadar 1 milyon metrekare hedefineulaşacaklarını yeniledi. Özellikle merkez mahallelerdeki asfalt sorununu bu yaztamamen çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Başkan Okay, konu hakkında şunlarısöyledi:
"Fen İşleri Müdürlüğümüz yeni rekorlara imza atarak çalışmalarınısürdürüyor. Yaklaşık 2 ay önce bölgemizin en önemli sorunlarından olan asfaltkonusunu 1 Milyon metrekare asfalt kaplaması yaparak çözeceğimizi söylemiştik.Geldiğimiz noktada yaklaşık 500 bin metre kare asfalt kaplaması yaparak buhedefi yarılamış durumdayız. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Buyaz yapacağımız asfalt çalışmalarıyla bölgemizi bu sorundan tamamen arındırmışolacağız."

3 AYRI NOKTADA GÜNLÜK 7 BİN METRE KARE ASFALT KAPLAMASI YAPILIYOR
Dulkadiroğlu Fen İşleri Müdürlüğünün asfalt kaplama çalışmalarını büyük birtitizlilikle sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Okay, "Asfalt ekiplerimizözverili bir şekilde çalışarak günlük 7 bin metre kare asfaltı bölgemizinsokaklarıyla buluşturmayı başardı. Yaklaşık 3 ayrı noktada ayrı ayrı asfaltçalışması yapılmaktadır. Yeni Sanayi, Bağlarbaşı, Namık Kemal, Dulkadiroğlu veKanuni mahallelerinde asfalt sorunu tamamen çözüme kavuşmuş durumda. Şuandaçalışmalarımız Göllü, Gaffarlı, Sarıkaya ve Ayaklıcaoluk bölgelerimizdeyoğunlaştı" dedi.

ŞEHİR MERKEZİNDEKİ STABİLİZE YOLLAR BİR BİR ASFALTLANIYOR
Şehir merkezinde bulunan stabilize yolların tamamının asfaltla kaplanacağınıanlatan Başkan Okay, "Şuanda bir ekibimiz şehir merkezinde bulunanstabilize yollarda çalışma yapmaktadır. Özellikle asfalt özelliğini kaybetmişyollarımızı yeniliyoruz" şeklinde konuştu.

AŞIRI SICAK BİLE EKİPLERE ENGEL OLAMADI
Hava sıcaklığının 42 dereceyi gösterdiği günlerde dahi asfalt çalışmalarınınhız kesmeden devam ettiğini söyleyen Başkan Okay, konu hakkında şunlarısöyledi:
"Şuanda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkmış ve aşırı birsıcak hava ile karşı karşıyayız. Bunun üzerine bir de yaklaşık 150 derece ileyola serilen ve 80 dereceye düşene kadar üzerinde işlem yapılan asfaltın sıcağıbile ekiplerimizin hedefini etkilemiyor. Personelimiz bu aşırı sıcağa rağmenortaya koyduğumuz hedefe ulaşmak için özverili bir şekilde çalışmalarınısürdürüyor."

Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr