GÜNCEL

DİVANLI CAMİ`NDE REGAİP KANDİLİ COŞKUSU

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Regaip Kandili münasebetiyle Divanlı Cami'nde vatandaşlara gül suyu, çörek ve şeker ikram edildi. Başkan Okay, Regaip Kandili'nin İslam alemine hayırlar getirmesini dileyerek vatandaşların kandilini kutladı.

Dulkadiroğlu Belediyesi Regaip Kandili nedeniyle Divanlı Cami'nde düzenlenenMevlid-i Şerif sonrası vatandaşlara gül suyu, çörek ve şeker ikramında bulundu.Başkan Necati Okay'ın da katıldığı programda, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v)'in Sakal-ı Şerif'i de katılımcılara dualar eşliğinde gösterildi.

Yatsı namazı sonrasında okunan duaların ardından cami avlusunda vatandaşlara,Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından hazırlanan ikramlar dağıtılırken, BaşkanOkay'da program ve geceyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Vatandaşların kandilini kutlayan Belediye Başkanı Necati Okay, mübarek günlerve gecelerin; Müslümanlar için kendilerini denetleme ve iç dünyaları ilehesaplaşma vesilesi olduğunu belirterek yapılan hatalardan dönülmesi için iyibir fırsat olduğunu söyledi.

Kandillerin İslam alemi için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Okay, RegaipKandilini büyük bir manevi coşku içerisinde karşıladıklarını ve bu gündekalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana âlemine yöneldiğini ifadeederek tüm İslam aleminin kandilinin mübarek olmasını diledi.

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr