GÜNCEL

ÇOCUKLARIMIZLA GELENEKSEL OYUNLARDA BULUŞUYORUZ

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, yoğun iş temposuna aravererek çocuklarla bir araya geliyor.  Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın da katılacağı "Çocuklarımızla Geleneksel Oyunlarda Buluşuyoruz" etkinliği Yavuz Selim Mahallesi'nde bulunan Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı'nda gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nde gelenekselçocuk oyunları parkı sözü veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, busözünü yerine getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın toplu açılış töreninde açılışını yaptığı eserler arasında Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı'nıda hizmete kazandırmıştı.

Yoğun iş temposuna ara veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'daGeleneksel Çocuk Oyunları Parkı'nda çocuklarla bir araya gelerek geleneksel çocuk oyunları oynayacak.

Sosyal ve kültürel belediyecilikte ortaya koyduğu hizmetlerle adından sıkça sözettiren Dulkadiroğlu Belediyesi, Geleneksel Çocuk Oyunları parkıyla farkını birkez daha ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştirdiği Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı, Yavuz Selim Mahallesi'nde hizmet vermeye devam ediyor.

Sülenke, kösküç, çivi, mendil kapmaca, sek sek ve tahta araba pistinden oluşanGeleneksel Çocuk Oyunları Parkı, 1800 m2'lik bir alan üzerinde bölgesakinlerine hitap etmekte.

Başkan Okay, Kahramanmaraş halkını Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı'ndabuluşmaya davet ederek, "Yoğun iş tempomuza kısa bir ara vererekçocuklarımızla geleneksel çocuk oyunlarımızı oynayacağız.  'Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor'projesi kapsamında ilçemize kazandırdığımız bu güzel hizmetin hayırlı uğurluolmasını diliyorum. Değerli Cumhurbaşkanımız açılışını gerçekleştirdi. Biz deAk Parti Grup Başkanvekilimizle birlikte çocuklarımızla geleneksel çocukoyunlarını oynayacağız. İnşallah bu gibi parklarımızı farklı bölgelerimize kazandırmaya devam edeceğiz."

Etkinlik, 15:00'da Yavuz Selim Mahallesi Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı'ndagerçekleştirilecek.

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr