GÜNCEL

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI


Dulkadiroğlu Belediyesi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere   önceki günü  Büyükşehir Belediye Meclis Salonu?nda Başkan Necati Okay başkanlığında  toplandı.

Başkan Necati Okay : ? Dulkadiroğlu belediyesi olarak müdürlüklerimizi oluşturduk, sahaya indik ve mahallelerimize hizmet götürmeye başladık, Dulkadiroğlu Belediye Meclisi olarak inşallah güzel hizmetlere imza atacağız,? dedi.

Daha sonra gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlanıd.

Gündemin 1.  Maddesinde açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 2.  Maddesinde Belediyemiz adına bankalarda kayıtlı bulunan hesaplarımızın kamu yararına tahsisinin görüşülmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde Yeni Kadro İhdasının görüşülmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 4.maddesinde Destek Hizmetleri Müdürlüğü Bütçesine Ödenek aktarılmasının görüşülmesi telifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5. Maddesinde Belediyemizin Logo ve Ambleminin yapılmasının görüşülmesi teklifi oybirliği ile kabul edilirken, Belediye Başkanı Necati Okay, logo ve amblem konusunda Ulucmii minaresi veya Taşmescit?in kubbesi şeklinde düşünceleri olduğunu söyledi.

Gündemin 6. Maddesinde İmar Plan ve Tadilatlarının görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 7. Maddede Tam zamanlı sözleşmeli personelin çalışmasına yönelik teklif oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 8. Maddede Dulkadiroğlu Belediyesi Teşkilat Şeması yönetmeliği oybirliği ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantı tarihinin belirlenmesi konusunda Belediye Başkanı Necati Okay 6 Ağustos 2014 tarihinde Belediye Meclisi?nin toplanacağını ifade ederek Meclis?i kapattı.


Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr