GÜNCEL

BAŞKAN OKAY`DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

    Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 29Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

    Mesajında10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin öneminevurgu yaparak bu yılki Cumhuriyet Bayramı?nın daha anlamlı ve daha coşkulukutlanacağını belirten Başkan Okay; ?Mazisi zaferlerle dolu ecdadımızın GaziMustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadele, milletimizin azimve kararlılığıyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve zaferlesonuçlanmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde bu zafer halkın iradesine dayanan vevatandaşların yönetime katılmasına imkân veren Cumhuriyetin ilanı iletaçlandırılmıştır.

    Atatürk?ün,?Milletimizin karakterine ve adaletine en uygun idare? olarak tanımladığıCumhuriyet?in ilanından sonra ülkemiz her alanda hızla ilerlemiş muasırmedeniyetler seviyesine ulaşma konusunda ciddi mesafe almıştır.

   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı halk iradesinin yönetime dâhilolduğu önemli bir gündür. Türk halkı Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 91.Yılında 10 Ağustosta, tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanını kendisi seçerek milletiradesini göstermiş ve Türkiye tarihinde milat olmuştur.

   Bugünde yaptığımız birçok çalışma ile ülkemizin demokrasisini daha ileri seviyelereulaştırıyor, tüm vatandaşlarımız adil bir şekilde hizmet aldığı ve refahiçerisinde yaşadığı bir ülkeyi hep birlikte inşa ediyoruz. Cumhuriyetimizin100. yılında Dünyanın en güçlü 10 devletinden biri olma yolunda emin adımlarlailerliyoruz.

    Buduygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ü, silah arkadaşlarını, azizşehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor tüm vatandaşlarımızın29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.? dedi.


Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr