GÜNCEL

BAŞKAN OKAY; BİR YIL İÇERİSİNDE TÜM BÖLGENİN ASFALT VE PARKE ÇALIŞMASI TAMAMLANACAK

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay sahaya inerek 14 bölgede aralıksız devam eden kilit parke ve asfalt çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde inceledi.

Belediye Başkanı OKAY, Başkan Yardımcıları Sebük Tekin ALPARSLAN, Mehmet Akif KAHVECİ, Fen işleri Müdürümüz Ali ÜZÜM ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Murat AKKURT ile birlikte Dulkadiroğlu ilçemizdeki şantiyeleri gezen Başkan OKAY bir yıl içerisinde tüm bölgenin kilit parke ve asfalt çalışmalarının % 100 tamamlanacağını ifade etti.

Asfalt Şantiyesi hakkında bilgiler aktaran Başkan OKAY; ?Şu an da ekiplerimiz 14 bölgede çalışma yapıyorlar. Biz de bu çalışma yapılan mahallelerimizi hafta sonu olması nedeniyle değerlendirme amacıyla yapılan çalışmaları yerin de inceliyoruz. Asfalt ekiplerimiz ve kilit parke ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar, bu bölgemizin değişimini ve dönüşümünü sağlayacak, aynı zamanda vatandaşlarımızın ayaklarını çamurdan kesecek kaldırım, kilit parke ve asfalt çalışmalara hızlı vererek bir an önce tamamlayacağız? dedi.

Daha sonra ekibi ile birlikte Erkenez mahallesine geçen OKAY burada ki çalışmaları da yerinde gözleyerek incelemelerde bulundu. Başkan Okay; Ekiplerimiz çok hızlı bir çalışma yapıyorlar, Bu geniş alandaki çalışmayı bu gidişle 4 ? 5 gün içinde tamamlayacağız, böylece Erkenez mahallemizde bundan sonra asfalt ve kilit parke sorunu kalmayacak, Mahallemizin hiçbir eksiğini bırakmadan mahallemizden çıkacağımıza vatandaşlarımızın hiçbir şüphesi olmasın? dedi.

Mahalle sakinleri ile de bir araya gelen Başkan OKAY ?Bölgemizde 8 aydır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 250.000 metre kare civarında kilit parke döşendi, Asfalt plentimiz kuruluşumuzdan 2 ay sonra faaliyete geçti, yoğun bir şekilde asfalt dökmeye devam ediyoruz ve şu ana kadar 100.000 metre kare asfaltı döşemiş bulunuyoruz. Hava sıcaklığı 10 derecenin altına düşmediği sürece kış aylarında dahi asfalt dökecek kapasitemiz ve potansiyelimiz var, hedefimiz önümüz de ki bir yıl içerisinde tüm bölgelerimizde alt yapı kilit parke ve asfalt çalışmamalarını % 100 tamamlamaktır.? dedi.

Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr