GÜNCEL

Başkan Okay, Elmalar mahallesini ziyaret etti

Mahalle ziyaretlerine Elmalar mahallesiyle devam eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bir çok sorunu çözülen mahalleye hizmetin artarak devam edeceğini kaydetti.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İlçe Kadın Kolları Başkanı Serdar Sarıçiçek ve İlçe Kadın Kolları üyeleri Elmalar mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği ziyarette mahallenin sorunlarını dinleyen Başkan Okay, dile getirilen tüm sorunların bir bir çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Büyükşehir yasasıyla birlikte köyden mahalleye dönen Elmalar mahallesini ziyaretinde vatandaşın sorularını cevaplayan Başkan Okay, seçim sürecinde ne vaat ettilerse o sözlerin arkasında olduğunu yeniledi. Elmalar mahallesinin büyükşehir yasasıyla birlikte kaderininde değiştiğini anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü:


"Elmalar mahallemizin sadece tabelasını değiştirmedik. Şehir merkezindeki mahallemiz ne hizmet alıyorsa bu mahallemizin de aynı hizmete kavuşması içingece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu bölgemizde önceliğimiz kilit parkeoldu. Seçim sürecinde vatandaşımızın ayağını çamurdan keseceğimizi vaatetmiştik. Bu vaadimizi yerine getirmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Belli başlı bu sorunlarımızı gidererek mahallemize kalıcı hizmet de yapmayıplanlıyoruz."

Vatandaşların köydeki çöp sorunuyla ilgili şikayetini dinleyen Başkan Okay, busorunun çözümü için gerekeni yapacağını anlatarak şunları söyledi:

"Mahallemizde gerekli yerlere çöp konteynırları bıraktık. Fazlasınaihtiyaç varsa yenilerini de bırakırız. Mahallemizin içerisinde bulunan kanalaçöp atıldığı noktasında sizler bilgi verdiniz. Biz o kanalımızı ve köyümüzün tamamını mobil ekibimizle tertemiz hale getiririz. Ancak bundan sonraki süreçte temizlenen yerlerin yeniden kirletilmemesi için sizlere büyük iş düşüyor. Biz temizlik konusunda çok hassas bir belediyeyiz. Çöp sorununu gidermek için çokönemli çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Mahallemizin de çöpsorununu tamamen ortadan kaldıracağız."

Miting havasında geçen mahalle ziyaretinde vatandaşlarda Dulkadiroğlu Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret, Başkan Okay'ın konuşmasının ardından sona erdi.  

Projeler Slayt
444 9 812 / 0344 212 46 00
info@dulkadiroglu.bel.tr