GÜNCEL

BAKAN LÜTFİ ELVAN KAHRAMANMARAŞ`TA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan, Kahramanmaraş'taincelemelerde bulundu.

 

Ulaştırma, Denizcilikve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan, AK Parti Grup Başkanvekili veKahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal ile birlikte biz dizi incelemelerdebulunmak ve kentin ulaşım sorununun görüşüleceği çalıştaya katılmak üzere özeluçakla Kahramanmaraş'a geldi. Kahramanmaraş Havaalanı'nda Valimiz ŞükrüKocatepe, AK Parti Kahramanmaraş milletvekillerimiz Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu veSıtkı Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, DulkadiroğluBelediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ile protokolüyeleri tarafından karşılandı. Havaalanında inceleme yapan Bakan Elvan,Kahramanmaraş Havaalanına yeni terminal binası yapılacağını söyledi. Sayın BakanımızElvan, kentin sorunlarını düzenlenecek çalıştayda görüşeceklerini belirterek,şöyle dedi:

"Kahramanmaraş?ınulaştırma ile sorunların masaya yatıracağız. Ne tür eksiklikleri var, bundansonraki süreçte biz neleri yapacağız; demiryolu, havayolu, karayolu itibariyle teker tekerbunları arkadaşlarımızla tartışacağız. Kahramanmaraş?ımıza nasıl ve ne şekildebir hizmet verebiliriz ortaya koyacağız."

Bakan Lütfi Elvan,kente yakışmayan havaalanı terminal binasını yenileyeceklerini ifade ederekşunları söyledi:

"Havaalanıterminal binamızı inceledik. Terminal binasından bahsetmeden önce şunu ifadeetmem gerekiyor. 2005-2006 Kahramanmaraş yolcu sayısı yıllık 6 bincivarındaydı. Geçen yıl 146 bine ulaştık yolcu sayısı itibarıyla.Bu yıl 200 bine ulaşacağız. 2013-14 arasında bu fark yüzde 50 birartış var. Yolcu sayısı her geçen gün artacak. Özellikle Kahramanmaraşlı veya dışarıdan gelenvatandaşlarımızın havayolu ile çok daha rahat bir şekilde ulaşımını kolaylaştıracağız. Bu vesileyle de bu rakamlardaartış olduğunu sizler de görüyorsunuz. Oldukça eski diyebileceğimiz veyaKahramanmaraş?a yakışmayan bir terminal binası. Dolayısıyla bizKahramanmaraş?ımıza yeni bir terminal binası yapacağız. Bunu2015 yılı programına alacağız. Bunla ilgili proje çalışmasını yaptıarkadaşlarımız, aşağı yukarı yerini de tespit ettik. 1.5 yıl sonraKahramanmaraş güzel bir havaalanına ve terminal binasına kavuşmuş olacaktır."

Bakan Elvanberaberindekilerle daha sonra Kahramanmaraş ? Göksun arası yapılan yeni otoyolinşaat ve tünellerini dolaştı. Ardından Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezindeki Ak Parti  il danışma toplantısına katıldı.
Projeler Slayt
444 9 812
basinyayin@dulkadiroglu.bel.tr